Облачно време со повремени врнежи од дожд


Од петок, како што најавува метеорологот Славчо Попоски, доаѓа нов студен бран со интензивни снежни врнежи. „ На планините и на Скијачките центри се очекува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Училиштата и автопатите се затворени, а некои железнички линии се прекинати, откако снежното невреме по втор пат оваа недела погоди делови од северна и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13. декември 2023 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро е на два сантиметри над просекот за овој период од годината. Според денешните мерења ...
| | веќе видена | слични
13 копии

 Детали среда, 13 декември 2023 „Веќе од четврток нè очекува голема промена на времето и нов голем бран на врнежи од запад. За време на викендот, во градовите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: