ОЧЕКУВАМЕ ТУРИСТИ ОД МАЛЕЗИЈА И ОД СИНГАПУР Само ако воведе електронски визи, државата многу ќе му помогне на туризмот

Каде стигна македонскиот туризам во регионални и во европски рамки? Државата вели дека се приклучуваме кон светот и остваруваме сѐ повисоки приходи во ...
| | веќе видена | слични

По скратена постапка се предлага нов предлог-закон за измена и дополнување на Законот за постапување со бесправно изградени објекти. Измените ги поднел ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Време зa читање: 2 минути Турците и во октомври се најбројните гости во Македонија. Со месеци наназад се на врвот од листата насловена „број на туристи и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13. декември 2023 (ИНПРЕС) – Од почетокот на годинава заклучно со ноември во општинската каса легнале речиси 19,5 милиони денари по основ на туристичка ...
| | веќе видена | слични

На сите страни се гради, но според дозволите за иведување на таа активност, кои за една година се намалени за 12,9 отсто, се чини дека интересот е во некоја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 337 | | | веќе видена

Доцна синоќа се случи тешка сообраќајна несреќа на патот од Кичево кон Стража при што автомобилот изгубил контрола и излетал во патот, по што паднал во река. ...
сите 49 | | | веќе видена

Месец март меѓу нашите граѓани се нарекува и „Баба Марта“ бидејќ важи за месец во кој времето често се менува. По топлите денови, синоптичарите најавуваат нов ...
сите 172 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 178 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 125 | | | веќе видена

Денеска, дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, оствари ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЧЕКУВАМЕ ТУРИСТИ ОД МАЛЕЗИЈА И ОД СИНГАПУР Само ако воведе електронски визи, државата многу ќе му помогне на туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: