Јаневски: Шупливата прес-конференција на Бубевски и Спасовски за убиствата на Вања и Панче…


Втор ден по прес конференцијата на обвинителот Гаврил Бубевски и министерот Оливер Спасовски, речиси со сигурност може да се тврди дека јавноста не ја прифати ...
| | веќе видена | слични

БУБЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА ДОКАЗИТЕ ГО ПОТВРДУВААТ ОНА ШТО ГО ТВРДАТ ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА ДВОЈНОТО УБИСТВО Главниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Главниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, Гаврил Бубевски, изјави дека се испитуваат материјалните докази во врска со убиството на ...
| | веќе видена | слични

Материјалните докази ги потврдуваат исказите на осомничените за двојното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски. Јавниот ...
| | веќе видена | слични

После десетина дена од заедничката прес конференција со министерот за внатрешни работи, Шефот на скопското обвинителство конечно се појави. Сепак, не расчисти ...
| | веќе видена | слични

Материјалните докази зборуваат со истиот јазик со којшто зборуваа и осомничените. Тоа денеска во изјава за медиумите го истакна шефот на Скопското јавно ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот јавен обвинител Гаврил Бубевски ја расчисти и последната дилема дали можеби се крие убиец и меѓу притворените 5 осомничени за киднапирање, врзување, ...
| | веќе видена | слични

Материјалните докази обезбедени по убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски се на иста линија со исказите што ги дале осомничените. Ова го потврди ...
| | веќе видена | слични

Во однос на фактите кои што произлегуваат од целокупниот доказен материјал, конечно ќе се произнесеме со обвинение. Истрагата во однос на дејствијата е на тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јаневски: Шупливата прес-конференција на Бубевски и Спасовски за убиствата на Вања и Панче…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: