Осомничените за убиството на Вања и Панче донесени во Кривичен со избричени глави и затворски одела, се бара продолжување на притворот

Четворица осомничени за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски беа донесени во Кривичниот суд вечерва, каде судија треба да ...
| | веќе видена | слични

Тим на Народниот правобранител отишол во посета на затворот „Скопје“ во Шутка, со цел да провери каква е состојбата на лицата кои се во притвор, а се ...
| | веќе видена | слични

Таткото на 14-годишната Вања, Александар Ѓорчевски и другите осомничени – Влатко Кешишов, Велибор Манев и Боре Видевски се во 30-дневен притвор во затворот ...
| | веќе видена | слични

Медиумите досега информираа дека осомничените за организирање и помагање за убиството на Вања се затворени во посебни ќелии, а кога останатите притворени ќе ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Таткото и останатите осомничени за киднапирањето и убиството на Вања Ѓорчевска (14) се соочија со остар револт кај останатите притвореници во затворот Шутка во ...
| | веќе видена | слични

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“. Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите ...
| | веќе видена | слични

Судијата од Кривичниот суд смета дека тој може да биде недостапен во текот на истрагата, но и да влијае врз сведоци и лица кои имаат информации. Затоа, ...
| | веќе видена | слични

На 46-годишниот скопјанец кој му помогна на Љупчо Палевски-Палчо од Белград да стигне до турскиот град Баликесир му е продолжен притворот за 30 дена, јавува ...
| | веќе видена | слични

Основниот кривичен суд Скопје денеска објави дека е прифатен предлогот за определување мерка краткотраен притвор од 48 часа за С.Д. за кого вчера Јавното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, ...
сите 314 | | | веќе видена

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 339 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави ...
сите 153 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 320 | | | веќе видена

Денеска, дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, оствари ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осомничените за убиството на Вања и Панче донесени во Кривичен со избричени глави и затворски одела, се бара продолжување на притворот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: