Домовите за стари лица „плачат“ за болничари и негуватели – еве колкави плати се нудат!

Огласниците се преплавени со огласи за негувателки и болничарки во домови за стари лица. Со секој поминат ден, бројот на стари и изнемоштени лица во земјава се ...
| | веќе видена | слични

Орка Холдинг, компанијата која повеќе од три децении ја гради својата успешна приказна, со повеќе од 2000 вработени моментално во компании кои делуваат во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За шест години во јавните здравствени установи се упатени на специјализација околу 1300 лекари, а за споредба, во претходите десет години, од 2006 до 2016 ...
| | веќе видена | слични

По изјавите на министерот за здравство кој истакна дека конечно ќе предложи промена на статусот „договор на дело“ на следната седница на владата, Здружението ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По третпат Златен печат од Joint Commission International за Клиника Жан Митрев. Со оваа ре-сертификација потврдено е уште еднаш дека здравствената институција ...
| | веќе видена | слични

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи локално во ...
сите 250 | | | веќе видена

Протече првата снимка од соборениот хеликоптер: „Целосно изгорел“ Потврдено е дека Иранскиот претседател Ебрахим Раиси е мртов откако иранските агенции ...
сите 106 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти на денешната средба со потсекретарката за јавна дипломатија на Стејт департментот на САД, Елизабет Ален, која престојува во ...
сите 30 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Домовите за стари лица „плачат“ за болничари и негуватели – еве колкави плати се нудат!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: