РУСИЈА И ИРАН ВО НОВ СОЈУЗ Потпишан договор за заеднички отпор против санкциите

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и неговиот ирански колега Хосеин Амир-Абдолајан денеска потпишаа документ за заеднички отпор на санкциите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одржување меѓународна конференција на претставници на светските сили и арапските земји за да се реши израелско-палестинскиот конфликт, предложи министерот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека заради мирот во Украина, неопходно е да се промени претседателскиот декрет издаден од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров изјавил дека војната во Украина не може да се избегне поради долгорочните делувања на САД во планот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за надворешни работи изјави дека не е прифатливо Израел да го користи нападот на Хамас на 7 октомври како оправдување за колективното ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Српска Милорад Додик не отпатува за Москва на средба со рускиот лидер Владимир Путин во ноември, иако тој самиот најави дека ...
| | веќе видена | слични

Руската Дума усвои закон за проширување на овластувањата на рускиот претседател.Ова му овозможува на рускиот претседател да преземе мерки во случај на ...
| | веќе видена | слични

Руската Дума усвои закон со кој се прошируваат овластувањата на рускиот претседател и му се дозволува да презема мерки во случај на непријателски активности на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУСИЈА И ИРАН ВО НОВ СОЈУЗ Потпишан договор за заеднички отпор против санкциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: