ЕВЕ ЗОШТО НЕКОИ ЛУЃЕ СЕ СЕКОГАШ БЕЗ ПАРИ: Бафет наведе 12 работи поради кои сме сиромашни

Ворен Бафет, еден од најуспешните инвеститори во светот, наведе 12 работи на кои луѓето непотребно трошат пари, а потоа завршуваат сиромашни. Тој верува дека ...
| | веќе видена | слични

Ваби-саби е јапонската мудрост на прифаќање на непостојаната и несовршена природа на сè што нè опкружува и одмор од перфекционизмот, кој често е огромен извор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Психолозите нѐ потсетуваат дека околината и внатрешноста на просториите во кои живееме се исклучително важни, бидејќи имаат огромно влијание врз нашите животи. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Во сообраќајката што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес загина 66 – годишениот В.П од Свети Николе. Тој им подлегна на повредите вечерва во ...
сите 57 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена

На денешната Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател на Македонија, претседателот Х ристијан Мицкоски промовираше десет постулати за тоа ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВЕ ЗОШТО НЕКОИ ЛУЃЕ СЕ СЕКОГАШ БЕЗ ПАРИ: Бафет наведе 12 работи поради кои сме сиромашни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: