Најчести фалсификати во Европа се игрите, амбалажата, играчките, цигарите…

На надворешната граница на ЕУ минатата година, царинските службеници запленија приближно 86 милиони фалсификати, чија вкупна вредност е над две милијарди евра. ...
| | веќе видена | слични

Прометот во европската малопродажба се зголеми само малку во октомври, а Хрватска забележа убедливо најголем раст меѓу земјите-членки, покажаа во средата ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Барањето на ДУИ претставува фолклор како што веќе го коментирав во јавноста. Обид за дефокус на јавноста од криминалот во кој озбилно се фатени од страна на ...
сите 225 | | | веќе видена

Поранешниот албански претседател и актуелен лидер на Партијата на слободата, Илир Мета, во однос на изборниот процес во Македонија, вели дека „тоа треба да ...
сите 132 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција, заблагодарувајќи им се на граѓаните, кои се ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Илир Демири информира дека на денешната владина седница беше разгледан случајот на Леонид Индов и исто така беа образложени ...
сите 165 | | | веќе видена

Емирот на Катар, шеикот Тамим бин Хамад Ал Тани, денеска ја започна официјалната дводневна посета на Франција и разговараше со претседателот Емануел Макрон за ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најчести фалсификати во Европа се игрите, амбалажата, играчките, цигарите…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: