Со полски ЛОТ – Летови од Варшава до Охрид во летната сезона 2024

2 копии

Полската национална авиокомпанија ЛОТ следното лето ќе воспостави сезонска линија на релацијата Варшава – Охрид. Од 24 јуни до 23 септември секој понеделник ќе ...
| | веќе видена | слични

Како би било успешно слетувањето на песокот, тоа не зависи само од пилотот, па затоа персоналот мора двапати дневно да го собира ѓубрето што го носи плимата од ...
| | веќе видена | слични

ТАВ Македонија , подружница на ТАВ Аеродроми , ја заврши надградбата на системот за ракување со багаж и инсталацијата на нов уред за скенирање багаж на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

ТАВ Македонија, подружница на ТАВ Аеродроми денеска соопштија дека ја завршиле надградбата на системот за ракување со багаж и инсталацијата на нов уред за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Времето во Германија предизвика неколку летови на аеродромот во Минхен (MUC) да бидат суспендирани, оставајќи ги патниците заглавени ...
| | веќе видена | слични

Останато

До петок трае собирањето потписи од граѓаните за кандидатите за претседател на претстојните избори. На листата кандидати кои ги собраа потребните 10 000 ...
сите 479 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Ме разочарува фактот што во нашава држава постојат луѓе коишто мислат дека можат да се бават со сѐ, вклучително и со претседателската функција. Треба да се има ...
сите 124 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 256 | | | веќе видена

Смислено сценарио и предизборен инжинеринг е тоа што најмалку 100.000 граѓани нема да може да си го остварат правото на глас на претстојните избори бидејќи ...
сите 123 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 216 | | | веќе видена

Серијата брзи руски напредувања ја доведоа во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нивното повлекување од клучниот град Авдиивка и ги ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со полски ЛОТ – Летови од Варшава до Охрид во летната сезона 2024

Од:
До кого (е-маил):
Порака: