НЛБ го подобри својот ЕСГ рејтинг

Деновиве разговаравме со еден од помладите луѓе на АДИНГ кој е на висока менаџерска позиција и член на Управниот одбор. Горан Атанасовски е одговорен за ...
| | веќе видена | слични

Декарбонизација и дигитализација, работно окружување што овозможува раст, позитивно локално влијание и одговорно управување со ресурсите, се четирите клучни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како родовата еднаквост и промовирање на женското лидерство може да донесе забрзан развој во општествениот и бизнис секторот? Кoлку секој поединец, вклучително ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 4 минути „Поттикнување на одржлива бизнис околина“ , денес во Скопје се одржува конференција посветена на ESG-стандардите за животна средина, ...
| | веќе видена | слични

Институтот за безбедност, одбрана и мир при Филозофскиот факултет на најстариот државен Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје речиси пет децении едуцира ...
| | веќе видена | слични

Господине Димовски, „Аспект“ e една од водечките фирми за развој на софтверски решенија за банки и финансиски институции, и веќе заокруживте триесет години од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Советот на ЕУ усвои заклучоци со кои се предвидува зајакнување на влијанието и улогата на истражувањето и иновациите во процесот на креирање политики во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Виктор Мизо, директорот на КОСТАЛ Македонија неодамна беше избран за претседател на Советот на странски инвеститори при Стопанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија како мала држава би можела да се позиционира подобро само преку креативни и конзистентни политики, сериозни анализи и професионално дејствување. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг остро ја критикуваше реакцијата на кинеската Влада по смртта на рускиот опозициски политичар Алексеј Навални, ...
сите 217 | | | веќе видена

СДС и ДУИ поради нивната неспособност и неодговорност ги затворија граѓаните во „државен притвор“. Им наметнаа на граѓаните обврска за промена на личните и ...
сите 217 | | | веќе видена

Советот за безбедност на Обединетите нации веројатно во вторник, 20 февруари, ќе гласа за предлогот на Алжир, Советот за безбедност на ОН да бара итна ...
сите 293 | | | веќе видена

Нов случај на малолетничко насилство помеѓу девојчиња е регистриран вчера во полицијата. Според информациите, малолетно девојче било нападнато во парк во ...
сите 74 | | | веќе видена

Вчера во СВР Тетово било пријавено дека на локален пат во селото Челопек, тетовско, „фолксваген бора“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.Б.(41) од ...
сите 109 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска телефонски разговараше со украинскиот претседател Володимир Зеленски за да ја нагласи посветеноста на САД на ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во општина Охрид на увид на градежни активности каде што, меѓу другото, од новинарите беше ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ го подобри својот ЕСГ рејтинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: