Бербок: Земјите од Западен Балкан апсолутно и целосно припаѓаат на Европската Унија

Министерката за надворешни работи на Германија, Аналена Бербо, денеска пред посетата на Словенија изјави дека земјите од Западен Балкан целосно припаѓаат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок денеска го повика унгарскиот премиер Виктор Орбан да се откаже од ветото за почеток на преговорите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок пред парламентарните избори во Србија, изрази „огромна загриженост за тенденциите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Словенија и Германија сакаат заеднички да го забрзаат процесот за прием на земјите од Западен Балкан во Европската унија, беше соопштено по средбата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 123 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 406 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бербок: Земјите од Западен Балкан апсолутно и целосно припаѓаат на Европската Унија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: