Инфлацијата во Турција близу 62 отсто

2 копии

- Продажните цени на производителите на индустриски производи во октомври годинава се пониски за 1 отсто на месечно ниво и за 3,8 отсто на годишно ниво. Според ...
| | веќе видена | слични

Додека светот се бори со инфлацијата, Кина има дефлацијата. Државата се бори со падот на цените оваа година, пишува Си-ен-ен. Индексот на потрошувачките цени ...
| | веќе видена | слични

Кина наспроти целиот свет кој се бори со инфлацијата, се бори со падот на цените. Индексот на потрошувачките цени во оваа земја во ноември падна за 0,5% во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
5 копии

Според министерот за економија Крешник Бектеши, мерките ги даваат своите резултати во делот на зачувување на животниот стандард. Во случај, како што рече ...
| | веќе видена | слични

Годишната стапка на инфлација во Германија падна на 3,2 отсто во ноември од октомвриските 3,8 отсто, во согласност со претходната проценка, потврди денеска ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата забавува, така барем покажува статистиката, која говори за сголемени трошоци на живот за 3,1 отсто. Но, тоа не значат и пониски цени за граѓаните, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 456 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 251 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 261 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 113 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата во Турција близу 62 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: