Грчката невладина организација за заштита на децата информираше за убиството на Вања


Трагичен крај на потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска, објави грчката невладина организација за заштита на децата и нивните права „Насмевката на детето“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Патеката на злосторот врз Вања од моментот кога во 5 часот утрината осомничените полнат бензин во канта во близина на партиското седиште на Десна, сè до ...
| | веќе видена | слични

Ако е точен временскиот код кој што го дава камерата во снимката која ја објави портал Икс, возилото со кое била киднапирана Вања било запалено уште пред 10 ...
| | веќе видена | слични

Тој и самиот постирал слики на Фејсбук од рутата токму на денот кога го возел Палевски. Адвокатот Васко Стојков кој пак го возеше Палевски од Скопје до ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Фуркан Салиу на „ПорталиX“ објави видео на кое се гледаат возилата украдениот „цитроен“ и бело „рено“ со кои, според информациите, била киднапирана ...
| | веќе видена | слични

„Портал икс” вчера вечер на Фејсбук објави снимки на кои, како што тврди, се гледа движењето на возилата „ситроен“ и „рено кангу“ со коишто беше киднапирана ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се појави со видео од надзорните камери на кое се гледаат возилата во кои најверојатно била превезена 14-годишната Вања Горчевска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчката невладина организација за заштита на децата информираше за убиството на Вања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: