Компаниите со тренинзи ќе ја зголемуваат отпорноста

Време зa читање: 2 минути На денешната седница на Генералното собрание на Асоцијацијата на Балкански комори (АБК) што се одржува во Солун, Грција ќе биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на СКСМ на 07.12.2023 година, покрај редовните точки врзани за програмските документи, изгласа и зајакнување на кадровскиот состав, во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Стопанската комора избра 5 нови членови на УО. Двајца од нив се потпретседатели и тројза нови членови на Одборот. Нови потпретседатели на УО се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Асоцијацијата на Балкански комори е здружение на 10-те стопански комори од Балканскиот регион (членки и не-членки на европската Унија), кое следната година ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески следната година ќе раководи со Асоцијацијата на Балкански комори, а одлуката ќе биде потврдена следната ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески е избран за претседател на Асоцијацијата на Балкански комори, соопшти комората. Оттаму додаваат дека изборот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 38 | | | веќе видена

Апсурдно и нов облик на антисемитизам, вака израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го оцени барањето на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд во Хаг ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компаниите со тренинзи ќе ја зголемуваат отпорноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: