Втор ден комисиска расправа по Предлог-буџетот за 2024 година


2 копии
9 копии

„Со антикризните мерки обезбедуваме финансиска поддршка за сите граѓани, поддржуваме 120 илјади млади лица, десетици илјади социјално ранливи граѓани, над 187 ...
| | веќе видена | слични

Во Собрание денеска треба да продолжи 136. седница на која треба да се разгледува Предлог законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории ...
| | веќе видена | слични

Пензионерите не се откажуваат од своите барања. Вчера на протест пред Собранието уште еднаш го изразија незадоволството од третманот и од ниските пензии. Пред ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Амандмани од опозицијата за обезбедување финансии од новиот државн буџет за изградба и обнова на локални патишта, обиколници и автопати, беа во фокусот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Владата презема мерки со кои ги заштитува најранливите граѓани од ефектите на кризите низ кои поминуваме минатиот период, порача вечерва на трибината „Повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со СДСМ младите добиваат повеќе, над 120 илјади ученици и студенти добиваат поддршка во следната половина година преку новиот пакет антикризни мерки кои ги ...
| | веќе видена | слични

„Се грижиме за да ги заштитиме најранливите наши граѓани, да им обезбедиме социјална сигурност. Во наредните 5 месеци по 2.000 денари месечно ќе добиваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Пензионерите од повеќе градови уште еднаш го изразија незадоволството од ниските пензии и од третманот што го имаат во опшеството, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор ден комисиска расправа по Предлог-буџетот за 2024 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: