Spotify ќе отпушти 17 отсто од вработените

2 копии

Полската компанија „Фотоеид“ им дава на вработените бесплатен престој во Тенерифе до три недели, во стан сопственост на компанијата, под услов да работат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот истражен комитет постави список со барања за предавање на телото на починатиот опозициски лидер Алексеј Навални на неговата мајка и извршување на ...
сите 594 | | | веќе видена

Ниту една институција во државата не е соодветна да третира пациенти со тешки оштетувања како што има 19 - годишниот Леонид Индов, велат лекари и директори на ...
сите 172 | | | веќе видена

Некогашните блиски соработници Зијадин Села и Арбен Таравари, кои преку ноќ станаа лути противници, што предизвика раскол во Алијанса за Албанците, имале ...
сите 105 | | | веќе видена

Лицемерието на ДПМНЕ се гледа во тоа што јавно лажно ронат солзи за проблемот којшто го имаат граѓаните со вадењето пасоши а од друга страна вадат пасоши со ...
сите 134 | | | веќе видена

Мора да бидеме подготвени да отвориме крупни прашања, ако не влеземе во Европската унија до 2030 година, треба да бараме алтернатива, вели во интервју на А1он ...
сите 147 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 320 | | | веќе видена

„Претседателски амбиции отсекогаш имало многу само прашање е кој ќе успее да ја добие поддршката од граѓаните или 10 илјади потписи или потребниот број ...
сите 496 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Spotify ќе отпушти 17 отсто од вработените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: