СРПСКИ ИНФОРМЕР: Српската полиција на нозе, се контролираат граничните премини, се трага за убиецот на Вања!


Веста за бруталното убиство на Вања не ја потресе само Македонија, туку и целиот Балкан. Медиумите ширум балканските земји, не престануваат да известуваат за ...
| | веќе видена | слични

БУБЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА ДОКАЗИТЕ ГО ПОТВРДУВААТ ОНА ШТО ГО ТВРДАТ ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА ДВОЈНОТО УБИСТВО Главниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Главниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, Гаврил Бубевски, изјави дека се испитуваат материјалните докази во врска со убиството на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на скопското Обвинителство , Гаврил Бубевски, вели дека материјалните докази во истрагата за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски одат во насока ...
| | веќе видена | слични

Материјалните докази ги потврдуваат исказите на осомничените за двојното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски. Јавниот ...
| | веќе видена | слични

Доказите со кои располага обвинителството го потврдуваат она што го кажаа осомничените, вели шефот на скопското обвинителство Гаврил Бубевски во врска со ...
| | веќе видена | слични

Материјалните докази зборуваат со истиот јазик со којшто зборуваа и осомничените. Тоа денеска во изјава за медиумите го истакна шефот на Скопското јавно ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски најави дека ќе реагира кај неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган за да се забрза екстрадицијата на осомничениот за двојното ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот јавен обвинител Гаврил Бубевски ја расчисти и последната дилема дали можеби се крие убиец и меѓу притворените 5 осомничени за киднапирање, врзување, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 478 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 381 | | | веќе видена

Министерството изјави дека утре ќе одлучи дали амбасадата ќе биде повторно отворена во понеделник, пренесува Ројтерс. Неколку западни земји ги повикаа своите ...
сите 152 | | | веќе видена

СДСМ е седум години на власт, и во време на криза како вистински социјалдемократи бевме рамо до рамо со граѓаните, никој не беше оставен сам, порача ...
сите 272 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стевчо Јакимовски се обрати од Крива Паланка. – Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со ...
сите 81 | | | веќе видена

Шест лица се мртви, а седум други, меѓу кои и едно бебе, се избодени со нож во крвав масакр кога вооружен маж нападна луѓе со нож во голем трговски центар во ...
сите 50 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Огласот за вработување на 1.117 здравствени работници е поништен, соопшти денеска Елена Петрова, дополнителен заменик-министер за финансии и според неа, со ова ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРПСКИ ИНФОРМЕР: Српската полиција на нозе, се контролираат граничните премини, се трага за убиецот на Вања!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: