Определен 48-часовен притвор за таткото на Вања Ѓорчевска


БУБЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА ДОКАЗИТЕ ГО ПОТВРДУВААТ ОНА ШТО ГО ТВРДАТ ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА ДВОЈНОТО УБИСТВО Главниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, Гаврил Бубевски, изјави дека се испитуваат материјалните докази во врска со убиството на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на скопското Обвинителство , Гаврил Бубевски, вели дека материјалните докази во истрагата за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски одат во насока ...
| | веќе видена | слични

Материјалните докази ги потврдуваат исказите на осомничените за двојното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски. Јавниот ...
| | веќе видена | слични

Доказите со кои располага обвинителството го потврдуваат она што го кажаа осомничените, вели шефот на скопското обвинителство Гаврил Бубевски во врска со ...
| | веќе видена | слични

После десетина дена од заедничката прес конференција со министерот за внатрешни работи, Шефот на скопското обвинителство конечно се појави. Сепак, не расчисти ...
| | веќе видена | слични

Материјалните докази зборуваат со истиот јазик со којшто зборуваа и осомничените. Тоа денеска во изјава за медиумите го истакна шефот на Скопското јавно ...
| | веќе видена | слични

Зошто Спасовски лажел за колата на Жежовски преку која можела да биде спасена Вања е прашањето што се поставува откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски најави дека ќе реагира кај неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган за да се забрза екстрадицијата на осомничениот за двојното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 334 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 133 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Определен 48-часовен притвор за таткото на Вања Ѓорчевска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: