Претседателот Пендаровски се потпиша во книгата на жалост во ООУ „Ј.Х.-Песталоци“

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на полицијата на вечерашната прес-конференција не сакаше да изнесува многу детали за резултатите од обдукцијата на 14-годишното девојче Вања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека цел Балкан е потресен од двете свирепи убиства во Македонија, заинтересираноста на соседните земји се повеќе расте. Колегите од српскиот портал веќе ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар по повод трагичната смрт на 14-годишната Вања Ѓорчевска, ученичка во 9-то одделение во ООУ „Јохан Хајнрих – Песталоци“ со препорака до сите ...
| | веќе видена | слични

Угостителските и јавните објекти на територијата на Општина Центар ја почитуваат препорака од градоначалникот Горан Герасимовски за во следните два дена да ја ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Јанаки Митровски поставува неколку прашања по откривањето на убиствата на велешанецот Панче Жежовски, по чие уибиство и со негово возило „цитроен“ ...
| | веќе видена | слични

Случајот во кој на грозоморен начин беше убиена 14 годишната Вања Ѓорчевска никого не остави рамнодушен. Лавина реакции постојано пристигнуваат од сите страни. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 531 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 327 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 281 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 136 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 126 | | | веќе видена

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На 23.02.2024 во 21.40 ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски се потпиша во книгата на жалост во ООУ „Ј.Х.-Песталоци“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: