Spotify отпушта 1.500 работници

Платформата за стриминг музика Spotify соопшти дека ќе отпушти околу 1.500 вработени, или 17 отсто од вкупната работна сила, за да ги намали трошоците. Ова е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Хрватска на последниот ден од ноември имало вкупно 1,66 милиони вработени во сите основи и организациски форми. Ова се нови податоци на Хрватскиот завод за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Секоја трета компанија за производство на мебел во Хрватска веќе го намалила бројот на вработени, а причината е претстојната рецесија. Нарачките паѓаат велат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако го прашате Филип Галековиќ, дрвото е прво. Но, не само затоа што е сопственик на компанија за преработка на дрво, туку и затоа што бизнисот со кој се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски се пофали на социјалните мрежи дека платата на вработените во полицијата, во изминатите шест години, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 439 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Spotify отпушта 1.500 работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: