Ленин Јовановски: Мора некој многу моќен да стои зад Палчо, му гарантирал комоција по две убиства


Убиецот Љупчо Палевски Палчо се чувствувал многу сигурен и доволно безбеден и си функционира како и секој друг ден, а таков може да биде само и само ако ...
| | веќе видена | слични

После десетина дена од заедничката прес конференција со министерот за внатрешни работи, Шефот на скопското обвинителство конечно се појави. Сепак, не расчисти ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во тек е вештачењето на двете парчиња огнено оружје, кои се најдени и се поврзуваат со двојното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Случајот со малата Вања ја вознемири и Србија.Прво ја имавме Тијана Јуриќ, па убиството во Младеновац и во училиштетото „Владислав Рибникар“. За убиството на ...
| | веќе видена | слични

Секоја предвремено објавена информација може да предизвика сериозно комплицирање на постапката. Јавноста сака одговори, но мора трпение, објаснува за Канал 5 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по денешната посета на СВР-Куманово, одговарајќи на новинарски прашања изјави дека не може да споделува повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На листата на кандидати кои собираат потписи од граѓаните за претседател на државата се приклучи нов кандидат. Гоце Ристов ќе треба до петок да ги собере ...
сите 233 | | | веќе видена

Повеќе од 100.000 граѓани кои имаат право на глас на претстојните претседателски и парламентарни избори во Северна Македонија немаат важечка лична карта , а ...
сите 144 | | | веќе видена

НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска ...
сите 198 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) денеска изнесе детали за тоа како се случи над терените за скијање на Попова Шапка мечка да нападне дански ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска во Прага ги повика сојузниците на Украина „да не бидат кукавици“ пред „незапирливата“ Русија. – Секако дека ...
сите 206 | | | веќе видена

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 53-годишниот А.Н. од Струга поради постоење основи на сомнение за ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ленин Јовановски: Мора некој многу моќен да стои зад Палчо, му гарантирал комоција по две убиства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: