ПОРТПАРОЛОТ НА УНИЦЕФ: Никој не е безбеден на југот на Газа, бомбите паѓаат на секои 10 минути

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
| | веќе видена | слични

Крвава дијареа, жолтица, акутен хепатитис и респираторни инфекции се само дел од болестите што се шират низ Појасот Газа, каде што Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација денеска соопшти дека пациент починал во итен конвој на пат кон болница во градот Газа, за време на долги израелски контроли. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изгледа дека Израел се обидува да ја исчисти Газа од Палестинците, соопшти високиот комесаријат на ОН за палестински бегалци. Филипе Лазарини известува за ЛА ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извршниот одбор на Светската здравствена организација (СЗО) денеска со консензус усвои резолуција со која се повикува на итна хуманитарна помош за Газа. ...
| | веќе видена | слични

Шефот на Светската здравствена организација рече дека е речиси невозможно да се подобри „катастрофалната“ здравствена состојба во Газа, дури и ако помине итна ...
| | веќе видена | слични

Луѓето доаѓаат во ОН да бараат заштита, но ниту синото знаме повеќе не е заштитено, изјави денеска генералниот комесар на Агенцијата на Обединетите нации за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 406 | | | веќе видена

„Изјавата на Ахмети за „големата вест” потврдува најмалку две работи. Првата, дека ДУИ е безидејна партија која со предлози извадени од нафталин покажува ...
сите 332 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 292 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Републиканскиот конгресмен Енди Оглес од Тенеси даде радикална изјава во однос на војната меѓу палестинската терористичка група Хамас и Израел. Тој кажа свој ...
сите 274 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 142 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОРТПАРОЛОТ НА УНИЦЕФ: Никој не е безбеден на југот на Газа, бомбите паѓаат на секои 10 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: