Определен 48-часовен притвор за таткото на Вања

Тим на Народниот правобранител отишол во посета на затворот „Скопје“ во Шутка, со цел да провери каква е состојбата на лицата кои се во притвор, а се ...
| | веќе видена | слични

Професорот по Кривично право, Гордан Калаџиев, повторно се огласи за случајот со убиството на четиринаесет годишната Вања и 74 годишниот Жежовски. Овој пат тој ...
| | веќе видена | слични

Таткото на 14-годишната Вања, Александар Ѓорчевски и другите осомничени – Влатко Кешишов, Велибор Манев и Боре Видевски се во 30-дневен притвор во затворот ...
| | веќе видена | слични

Медиумите досега информираа дека осомничените за организирање и помагање за убиството на Вања се затворени во посебни ќелии, а кога останатите притворени ќе ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Адвокатската комора треба да преиспита какви се тие адвокати кои се меѓу првите што газат врз законите и повикуваат на линч“, напиша на својот фејсбук профил ...
| | веќе видена | слични

Откако предупреди да не се употребуваат термини како „монструм“, „психопат“, „свирепо убиство“, бидејќи првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче ...
| | веќе видена | слични

Осомничените за убиството на четиринаесет годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски, веќе се наоѓаат во притвор во истражниот затвор Шутка. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Таткото и останатите осомничени за киднапирањето и убиството на Вања Ѓорчевска (14) се соочија со остар револт кај останатите притвореници во затворот Шутка во ...
| | веќе видена | слични

Осомничените киднапири и убијци на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски ги застапува адвокат одреден по службена должност, дознава ,,Фокус” не засега нема да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 416 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 138 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Определен 48-часовен притвор за таткото на Вања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: