Ковачевски: Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
| | веќе видена | слични

Секоја предвремено објавена информација може да предизвика сериозно комплицирање на постапката. Јавноста сака одговори, но мора трпение, објаснува за Канал 5 ...
| | веќе видена | слични

И по цели седум дена не престануваат шпекулациите за тоа кога настапила смртта кај 14-годишната Вања Ѓорчлевска, односно кое е точното време кога Вања ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По реакциите во јавноста за посетата на „Јутарњи лист“ во училиштето каде учеше убиената Вања Ѓорчевска, „Макфакс“ побара одговори од редакцијата на хрватскиот ...
| | веќе видена | слични

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
| | веќе видена | слични

Обдукцискиот наод за Вања сè уште не е изготвен и доставен до обвинителството Филип Здравески 10.12.2023 / 17:25 Македонија Обдукцискиот наод за 14-годишната ...
| | веќе видена | слични

Јавноста ја тресат разни информации кои не доаѓаат само од Македонија туку и од целиот Балкан. Денес, од страна на српскиот медиум Пинк, беше пренесен текст на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Центар, Горан Герасимовски, демантира дека дал дозвола на хрватски медиуми да влезат во училиштето каде учеше Вања. „Ниту сум имал ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во вечерашната емисија „Топ Тема“ на Телма ТВ гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска која што истакна дека во однос на личните ...
сите 746 | | | веќе видена

Телото на Алексеј Навални нема да биде предадено на неговото семејство уште најмалку 14 дена, изјави портпаролката на Навални, Кира Јармиш во објава на Твитер. ...
сите 333 | | | веќе видена

Статутот на Алијансата за Албанците, во член 51, предвидува Статутарната комисија да ги води постапките на вонредниот конгрес на кој се одлучува за разрешување ...
сите 172 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска најави дека ќе поднесе кривични пријави за сите оние кои најавија дека ќе го остават Скопје без јавен превоз. ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Илир Демири денеска посети две пациентки со цистична фиброза кои во примија лекот Трикафта на Клиниката за детски болести. ...
сите 81 | | | веќе видена

Повеќе европски држави, дел од нив членки на Шенген-зоната, дозволуваат влез и излез на нивните гранични премини со пасош со старото уставно име – Република ...
сите 71 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Потоа до крајот на работната седмица времето ќе биде претежно сончево и релативно топло, соопшти ...
сите 177 | | | веќе видена

Земјоделците од цела Грција со трактори, автомобили, автобуси и камиони го започнаа нивното патување кон грчката метропола за утрешниот собир на плоштадот ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: