ВМРО-ДПМНЕ: Наместо демант од МВР, очекуваме одговор од Спасовски кога знаел за убиството и дали молчел заради Самитот на ОБСЕ?


Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Случајот со малата Вања ја вознемири и Србија.Прво ја имавме Тијана Јуриќ, па убиството во Младеновац и во училиштетото „Владислав Рибникар“. За убиството на ...
| | веќе видена | слични

Специјалистот по судска медицина и судски вештак од Србија, д-р Љубиша Божиќ во утринската програма „Редакција“ на српската „ ТВ Курир “ ги анализираше двете ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешните трагични случувања со убиството на 14-годишното девојче и 74-годишниот велешанец, отвораат дополнителни сомнежи за делата што главниот осомничен ...
| | веќе видена | слични

Двојното убиство по сите елементи можеме да го категоризираме во монструозни убиства, дециден е социологот Ѓорѓи Тоновски. Тој оценува дека бурната реакција на ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
| | веќе видена | слични

Европскиот сојуз за промени денеска побара од власта одговор дали Љупчо Палевски, осомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска од Скопје и Панче Жежовски од ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива, Беса и Демократско движење, сојузници во таканаречениот Европски сојуз за промени, бараат одговор дали осомниченмиот за убиството на Вања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 456 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 251 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 261 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 113 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо демант од МВР, очекуваме одговор од Спасовски кога знаел за убиството и дали молчел заради Самитот на ОБСЕ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: