Животниот век на детето е во просек четири часа по киднапирањето, државата да се замисли, вели таткото на Тијана Јуриќ


Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Материјалните докази зборуваат со истиот јазик со кој што зборуваа и осомничените, оцени главниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Главниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, Гаврил Бубевски, денеска изјави дека се испитуваат материјалните докази во врска со убиството ...
| | веќе видена | слични

Материјалните докази обезбедени по убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски се на иста линија со исказите што ги дале осомничените. Ова го потврди ...
| | веќе видена | слични

Во однос на фактите кои што произлегуваат од целокупниот доказен материјал, конечно ќе се произнесеме со обвинение. Истрагата во однос на дејствијата е на тоа ...
| | веќе видена | слични

Основниот јавен обвинител на ОЈО Скопје, Гаврил Бубевски во изјава за медиумите денеска рече дека во однос на кои произлегуваат од целиот доказен материјал, ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски ќе испрати порака до турскиот претседател Ердоган за да се забрза процесот на екстрадиција на Љупчо Палевски, првоосомничен за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски најавува дека ќе ургира кај колегата Реџеп Таип Ердоган за да се убрза екстрадирањето од Турција на главниот осомничен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 502 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 329 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 281 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 137 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 107 | | | веќе видена

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На 23.02.2024 во 21.40 ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Животниот век на детето е во просек четири часа по киднапирањето, државата да се замисли, вели таткото на Тијана Јуриќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: