Израел ја проширува офанзивата во палестинската енклава


2 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека има комплексни односи со израелскиот премиер и пријател Бенјамин Нетанјаху и дека двајцата имале ...
| | веќе видена | слични

За разлика од Појасот Газа, Западниот Брег е многу повидлива сцена на конфликт меѓу Палестинците и Израелците во последните неколку години. Бидејќи Западниот ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат интензивните напади на израелските сили во Појасот Газа. Терористите се на прагот на уништување-тврди одбраната. На северот опколени последните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека е потребно Израел да ги преземе сите неопходни чекори за да не се прошири конфликтот на Блискиот ...
| | веќе видена | слични

Не се случува често истражна раководителка на израелската полиција да се бори со солзите. Со треперлив глас командант Шели Харуш на израелските пратеници во ...
| | веќе видена | слични

Израел нема намера трајно да остане во Појасот Газа, но целите мора да ги исполни, Хамас е на прагот на уништување, тврди израелската одбрана. На северот ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант вети дека конфликтот во Газа ќе продолжи додека Израел не ги постигне своите цели, и покрај меѓународниот притисок. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 531 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 323 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 210 | | | веќе видена

Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ...
сите 224 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски денеска на прес-конференција во седиштето на партијата рече дека ДУИ во недостаток на реални аргументи и проекти ...
сите 141 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 126 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел ја проширува офанзивата во палестинската енклава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: