БОМБИ ПАЃААТ НА СЕКОИ 10 МИНУТИ: Во училиште во Газа загинале најмалку 52 луѓе

Од УНИЦЕФ велат дека во Газа на секои 10 минути паѓаат бомби. Директорот на болницата Ал-Ахли во градот Газа изјави дека во израелскиот напад врз училиштето ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација денеска соопшти дека пациент починал во итен конвој на пат кон болница во градот Газа, за време на долги израелски контроли. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изгледа дека Израел се обидува да ја исчисти Газа од Палестинците, соопшти високиот комесаријат на ОН за палестински бегалци. Филипе Лазарини известува за ЛА ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извршниот одбор на Светската здравствена организација (СЗО) денеска со консензус усвои резолуција со која се повикува на итна хуманитарна помош за Газа. ...
| | веќе видена | слични

Шефот на Светската здравствена организација рече дека е речиси невозможно да се подобри „катастрофалната“ здравствена состојба во Газа, дури и ако помине итна ...
| | веќе видена | слични

Луѓето доаѓаат во ОН да бараат заштита, но ниту синото знаме повеќе не е заштитено, изјави денеска генералниот комесар на Агенцијата на Обединетите нации за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конфликтот меѓу Хамас и Израел има катастрофално влијание врз здравствениот сектор во Појасот Газа, предупредува директорот на Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 57 | | | веќе видена

Грција нема да прифати било какво прекршување на меѓународниот договор и треба да се концетрираме на реорганизација на МВР и да го забрзаме процесот на ...
сите 55 | | | веќе видена

Обединета Македонска Дијаспора (ОМД), ги повикува сите Македонци кои живеат надвор од Македонија, независно од обновата на своите пасоши, доколку нивното ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БОМБИ ПАЃААТ НА СЕКОИ 10 МИНУТИ: Во училиште во Газа загинале најмалку 52 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: