НОВ СКОК: Цената на златото урива рекорди

Цените на нафтата паднаа во вторник на меѓународните пазари, а барелот во Лондон поевтини за 32 центи во однос на претходното затворање на тргувањето, на 75,71 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата се зголемија во вторникот поради надежите дека Федералните резерви на САД ќе ја задржат својата каматна стапка ...
| | веќе видена | слични

Благ раст на бетзите во Европа и Азија пред американскиот извештај за инфлацијата Европските берзи благо пораснаа во вторникот претпладнето, во претпазливото ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Време зa читање: 4 минути Поради тоа што инфлацијата паѓа побрзо од очекуваното и поради влошените економски прогнози, пазарите ќе бараат индиции за тоа кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВ СКОК: Цената на златото урива рекорди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: