МВР: Против Љ.П. во изминатите години се поднесени пет кривични и прекршочни пријави

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
| | веќе видена | слични

Српскиот медиум „Блиц“ објави цела анализа на Љупчо Палевски кој се сомничи за убиството на малата Вања и велешанецот Панче. Весникот пишува дека според ...
| | веќе видена | слични

Српскиот весник „Блиц“, објави цела анализа за првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Пренесуваме делови од анализата. „Основач на ...
| | веќе видена | слични

На повидок невољи во владата откако коалициски партнер на премиерот Ковачевски обвини дека негов советник за безбедност имал легендарно пријателство со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Бидејќи Љупчо Палевски-Палчо никој не го познава во Македонија, изгледа останувам единствениот кој добро го знае, a и како да не го знам човекот кој направи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-Народна, Љубчо Георгевски преку објава на социјалните мрежи вели дека многу добро го познава убиецот на малата Вања, Љупчо Палевски-Палчо. ...
| | веќе видена | слични

Љубчо Георгиевски објави листа со лични пријатели на Палевски, меѓу нив Црвенковски, Верушевски, Костов… Филип Здравески 11.12.2023 / 14:12 Македонија „Бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски преку Фејсбук даде информации за Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиството на 14 годишната Вања ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Георгиевски се огласи за главниот осомничен за двете убиства Љупчо Палевски Палчо. Вели дека добро го познава. „Бидејќи Љупчо Палевски-Палчо никој не го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: Против Љ.П. во изминатите години се поднесени пет кривични и прекршочни пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: