Сикст ќе ја протера Тесла од својот возен парк, премала е вредноста при препродажба

Сикст ги исклучува батериските електрични возила Тесла од својот возен парк за рентакар, поради тоа што големите попусти што Тесла ги направи во изминатава ...
| | веќе видена | слични

Во текот на 2019 година, глобалното производство на електричен и електронски отпад достигна импресивни 53,6 милиони тони (Mт), што е еквивалентно на просечна ...
| | веќе видена | слични

Турција воведува услови за увозот на евтини електрични автомобили од Кина. Тоа следи, откако и ЕУ отпочна истрага за субвенциите, што кинеските производители ...
| | веќе видена | слични

Европските производители на автомобили обезбедија помалку од една шестина од клучните суровини што ќе им бидат потребни до 2030 година за производство на ...
| | веќе видена | слични

Новата компанија на Хуавеј Технолоџис за софтвер за паметни автомобили и компоненти, се предвидува дека ќе вреди околу 35 милијарди долари, откако акциите во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ денеска во 18 часот ќе одржи конгрес на кој се очекува да ја официјализира поддршката за втор мандат на актуелниот претсдетел, Стево Пендаровски. ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 202 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Живанка Морис која самоиницијативно се обрати до Канал 5 ТВ за да ја раскаже својата сторија за апсолутизмот и автократијата на Апасиев, како и неговите ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сикст ќе ја протера Тесла од својот возен парк, премала е вредноста при препродажба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: