Му се заканувал и се обидел да истепа државен инспектор, кривична пријава за маж од беровско

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Ѓ.Ч.(23) од с.Митрашинци, беровско, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синдикат на Полиција во Македонија до Основното јавно обвинителство за гонење на сериозен криминал и корупција поднесе кривична пријава против првиот човек на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Д.С.(33) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

33-годишна скопјанка доби кривична пријава од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар за „запуштање и малтретирање на дете“. Пријавената, како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против шест лица осомничени за „злосторничко здружување“, „лихварство“, „изнуда“, „незаконито влијание врз сведоци“ и ...
| | веќе видена | слични

Транспаренси Интернешнл-Македонија продолжува со редовната месечна активноста наречена „Бисто- матно“ која опфаќа следење на случаи и дејствија поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Разбиена лихварска група: Должниците трпеле закани и откако ќе гo врателе долгот Александра Спасеска 11.12.2023 / 08:16 Хроника Група од четворица кумановци и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Зошто се кандидирав повторно? Тоа го сторив од повеќе причини. Прво, поминав за време на овие четири години низ школата на демократијата како велат ...
сите 650 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Палестинскиот претставник во ОН Ријад Мансур му порача на светот да размисли за децата во Газа кои ги губат своите животи или екстремитети поради гладот ...
сите 358 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 248 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
сите 121 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 218 | | | веќе видена

Во изјава за Сител Телевизија, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев беше прашан зошто граѓаните не можат да ги подигнат своите ...
сите 128 | | | веќе видена

Серијата брзи руски напредувања ја доведоа во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нивното повлекување од клучниот град Авдиивка и ги ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Му се заканувал и се обидел да истепа државен инспектор, кривична пријава за маж од беровско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: