Советот на ЕУ ги продолжи санкциите за непочитување на човековите права за уште три години

Како што јави дописникот на МИА од Брисел со Глобалниот режим на ЕУ за рестриктивни мерки за непочитување на човековите права во моментов се опфатени 67 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Советот на ЕУ денеска донесе одлуки за проширување на листите на физички и правни лица кон кои се воведуваат рестриктивни мерки поради нивната поврзаноста со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ на денешниот состанок во Брисел усвоија одлука за започнување безбедносната и одбранбената ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Брисел, Советот воведе санкции против шест физички и пет правни лица вклучени во развојот и производството на иранските ...
| | веќе видена | слични

Европскиот советот донесе одлука да додаде уште две лица на Терористичката листа за санкции на ЕУ, како дел од одговорот на Унијата на заканата од движењето ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Франција денеска на шест месеци го замрзна имотот на лидерот на Хамас во Газа Јахја Синуар, кој се смета за организатор на нападот врз Израел на 7 октомври од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Денеска се собираат граѓански потписи за кандидатурата на професорката Гордана Силјаноска Давкова за претседател на Република Македонија, се вели во партиското ...
сите 260 | | | веќе видена

СДСМ денеска ќе одржи Конгрес на кој треба да биде официјализирана кандидатурата за втор мандат за шеф на државата на актуелниот претседател Стево Пендаровски. ...
сите 140 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 68 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на ЕУ ги продолжи санкциите за непочитување на човековите права за уште три години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: