Стопанската комора и УНДП ќе им помагаат на компаниите

3 копии

Собранието на СКСМ на 07.12.2023 година, покрај редовните точки врзани за програмските документи, изгласа и зајакнување на кадровскиот состав, во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Стопанската комора избра 5 нови членови на УО. Двајца од нив се потпретседатели и тројза нови членови на Одборот. Нови потпретседатели на УО се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Асоцијацијата на Балкански комори е здружение на 10-те стопански комори од Балканскиот регион (членки и не-членки на европската Унија), кое следната година ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески следната година ќе раководи со Асоцијацијата на Балкански комори, а одлуката ќе биде потврдена следната ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески е избран за претседател на Асоцијацијата на Балкански комори, соопшти комората. Оттаму додаваат дека изборот ...
| | веќе видена | слични

Компаниите да станат поотпорни и да се поприспособени за какви било кризи е целта на панел дискусијата „Градење отпорност преку ефективно планирање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 554 | | | веќе видена

„Во Скопје, во Македонија доаѓа нивниот пријател од Германија, од нивната сестринска партија ЦДУ. Човекот е еден од највлијателните, во врвот е на таа ...
сите 483 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 439 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанската комора и УНДП ќе им помагаат на компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: