Белата куќа го предупредува Конгресот итно да одобри испраќање дополнителна помош за Украина


Белата куќа денеска го предупреди американскиот Конгрес дека итно треба да одобри испраќање воена и економска помош за Украина во вредност од десетици ...
| | веќе видена | слични

Украинските надежи за контраофанзива не се остварија, призна секретарот на Советот за национална безбедност и одбрана на земјата, Олексеј Данилов во интервју ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска оди во Конгресот и во Белата куќа за да изврши притисок за поголема американска воена помош во борбата ...
| | веќе видена | слични

Зеленски на „Х“ изјави дека на средбата со лидерите на американските одбранбени компании, презентирал предлог за формирање на европски одбранбен центар во ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски декеска во Вашингтон повика на создавање европски воен центар во Украина. Зеленски на Икс изјави дека на средбата со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извршниот одбор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одобри исплата на 900 милиони долари за Украина од програмата за заем од 15,6 милијарди долари, неколку ...
| | веќе видена | слични

Недостатокот на резултатите од летната контраофанзива на Киев против Русија и проблемите со кои се соочува Белата куќа во присвојувањето поголема помош за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД не можат да го свртат текот на војната во Украина со испумпување на десетици милијарди долари повеќе во земјата, оцени денеска Кремљ, пред планираните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ денеска во 18 часот ќе одржи конгрес на кој се очекува да ја официјализира поддршката за втор мандат на актуелниот претсдетел, Стево Пендаровски. ...
сите 143 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 202 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Живанка Морис која самоиницијативно се обрати до Канал 5 ТВ за да ја раскаже својата сторија за апсолутизмот и автократијата на Апасиев, како и неговите ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар (МНТ) хуманитарно ќе го одбележи својот 79. роденден со изведба на претставите „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“. ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белата куќа го предупредува Конгресот итно да одобри испраќање дополнителна помош за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: