Нов проблем за Анчелоти: Реал остана без уште еден важен играч


Фудбалерот на Реал Мадрид, Дани Карвахал го повредил мускулот на левата нога, соопшти денеска шпанскиот клуб. „По извршените тестови од медицинската служба на ...
| | веќе видена | слични

Карло Анчелоти на официјалниот прес пред вечерашниот натпревар со Унион Берлин им објасни на новинарите дека не се смета себеси за легенда на Реал Мадрид, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Карло Анчелоти ја одработува втората етапа во редовите на Реал Мадрид и се обидува да остави нов белег во „кралскиот клуб“, па одредени новинари и фанови веќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иско Аларкон немаше среќа и го погоди дирекот во 90-та минута, шанса која можеше да му донесе огромна победа на Бетис против неговиот поранешен клуб Реал ...
| | веќе видена | слични

Лука Модриќ ја санираше повредата и изненадувачки се врати во стартната постава на Реал Мадрид, но задоволството на лицето на Хрватот не траеше премногу долго. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Со приближувањето на изборите, се заострува изборната реторика меѓу политичките активисти, но и функционерите. По најавите на Арбен Таравари кој ќе ја трча ...
сите 230 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 120 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 131 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов проблем за Анчелоти: Реал остана без уште еден важен играч

Од:
До кого (е-маил):
Порака: