Конкуренција за Гарначо: Тривела-магија во Англија се издвојува како сериозен кандидат за „Пушкаш“ наградата (Видео)

Алехандро Гарначо постигна сензационален гол против Евертон и испорача сериозна кандидатура за гол на годината, но младата ѕвезда на Манчестер Јунајтед многу ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед одигра два сосема различни натпревари претходнава седмица, добра партија против Челси и славје од 2-1 и потоа лош меч и потоп во пресметката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Манчестер Јунајтед не се прослави на средбата со Борнмут, односно го покажа своето друго лице и забележа тежок пораз од 3-0 што дефинитивно е лоша најава за ...
| | веќе видена | слични

После големата победа на Ајнтрахт Франкфурт над Баерн Минхен од 5-1, стигна уште една лоша вест за германскиот првак. Во потрага по анулирање на водството, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фудбалерот на Баерн Минхен, Серж Гнабри го повреди бутот и ќе мора повторно да отсуствува од теренот, соопшти денеска германскиот шампион. Во саботата на ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед одигра очајно лош меч и потфрли целосно како колектив, но сепак навивачите на „Олд Трафорд“ по се изгледа посебно го имаат загубен трпението ...
| | веќе видена | слични

Ерик тен Хаг реагираше на свирежите на навивачите по денешниот пораз од Борнмут (0:3). - Разбирам дека се разочарани и изнервирани. Ние, исто така. Мора да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со приближувањето на изборите, се заострува изборната реторика меѓу политичките активисти, но и функционерите. По најавите на Арбен Таравари кој ќе ја трча ...
сите 373 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 140 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 99 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев најавува дека нови 140 илјади обрасци за патни исправи пристигнуваат во земјава, а за ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конкуренција за Гарначо: Тривела-магија во Англија се издвојува како сериозен кандидат за „Пушкаш“ наградата (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: