Продолжи судењето на Нетанјаху, кој е обвинет за корупција

Продолжуваат интензивните напади на израелските сили во Појасот Газа. Терористите се на прагот на уништување-тврди одбраната. На северот опколени последните ...
| | веќе видена | слични

Не се случува често истражна раководителка на израелската полиција да се бори со солзите. Со треперлив глас командант Шели Харуш на израелските пратеници во ...
| | веќе видена | слични

Израел нема намера трајно да остане во Појасот Газа, но целите мора да ги исполни, Хамас е на прагот на уништување, тврди израелската одбрана. На северот ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант вети дека конфликтот во Газа ќе продолжи додека Израел не ги постигне своите цели, и покрај меѓународниот притисок. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Весникот „Монд“ наведува дека САД на 8 декември гарантирале продолжување на казната на која Израел осуди цела нација, откако ја отфрлиле нацрт-резолуцијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

СДСМ денеска во 18 часот ќе одржи конгрес на кој се очекува да ја официјализира поддршката за втор мандат на актуелниот претсдетел, Стево Пендаровски. ...
сите 143 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 202 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Живанка Морис која самоиницијативно се обрати до Канал 5 ТВ за да ја раскаже својата сторија за апсолутизмот и автократијата на Апасиев, како и неговите ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар (МНТ) хуманитарно ќе го одбележи својот 79. роденден со изведба на претставите „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“. ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжи судењето на Нетанјаху, кој е обвинет за корупција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: