Чеферин откри дали повторно ќе се одржува зимско Светско првенство

Првиот човек на УЕФА, Александар Чеферин истакна дека зимско Светско првенство како во Катар нема да се одржи никогаш повеќе. Поради високите температури Катар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ФИФА ја претстави официјалната топка со која ќе се игра на Светското клупско првенство оваа година. Клупскиот фудбалски шампионат 2023 ќе се одржи во Саудиска ...
| | веќе видена | слични

Светското првенство во фудбал, кое во 2034-та година ќе се одржи во Саудиска Арабија, би можело да се одржува во вообичаениот летен термин, и покрај високите ...
| | веќе видена | слични

Белгија, Германија и Холандија поднесоа заедничка кандидатура за организација на Светското фудбалско првенство во женска конкуренција во 2027 година, објавија ...
| | веќе видена | слични

Белгија, Германија и Холандија поднесоа заедничка кандидатура за домаќин на Светското првенство за жени во 2027 година.Нивни конкуренти ќе бидат Бразил, кој ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 421 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 301 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Денис Прешова со еден подолг пост на Фејсбук ги објаснува според него сите апсурди искажани од министерот за надворешени работи Бујар ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 105 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 210 | | | веќе видена

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 110 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Професорката и пратеничка Гордана Силјановска-Давкова потврди дека е кандидат за претседателка на државата од ВМРО-ДПМНЕ. Таа изјави дека нема да биде ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чеферин откри дали повторно ќе се одржува зимско Светско првенство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: