Решението на конфликтот во Газа може да биде само политичко, засновано на две држави, истакна Борел


Шефот на дипломатијата на Европската унија, Жозеп Борел денеска соопшти дека разговарал со министерот за надворешни работи на Иран, Хосеин Амир Абдолахиан и ...
| | веќе видена | слични

„Поморските единици на јеменските вооружени сили пукаа кон  норвешкиот танкер Стринда, што превезуваше гориво за Израел“, изјави воениот портпарол на Хутите, ...
| | веќе видена | слични

За разлика од Појасот Газа, Западниот Брег е многу повидлива сцена на конфликт меѓу Палестинците и Израелците во последните неколку години. Бидејќи Западниот ...
| | веќе видена | слични

Бунтовниците Хути во Јемен продолжуваат да напаѓаат товарни бродови во Црвеното море и да лансираат проектили кон најјужниот град на Израел, како одмазда за ...
| | веќе видена | слични

Милитантната власт на Хутите од Јемен погодила танкер во Црвеното Море со крстосувачка ракета, а освен избувнатиот пожар нема жртви, јавува Ројтерс . Екипажот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јеменските бунтовници Хути денеска ја презедоа одговорноста за ракетниот напад во Црвеното Море во кој беше оштетен танкер со нафта што пловеше под норвешко ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека е потребно Израел да ги преземе сите неопходни чекори за да не се прошири конфликтот на Блискиот ...
| | веќе видена | слични

Крстосувачка ракета лансирана од Јемен, од област контролирана од Хутите, погоди комерцијален танкер и предизвика пожар и материјална штета. Во нападот нема ...
| | веќе видена | слични

Крстосувачка ракета лансирана од дел на Јемен под контрола на бунтовниците Хути, погоди комерцијален танкер. Избувнал пожар и причинета е штета, но нема жртви, ...
| | веќе видена | слични

Противбродски крстосувачки проектил лансиран од хутските бунтовници во Јемен погоди цивилен танкер, предизвикувајќи штета и пожар, но немало жртви, објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ денеска ќе одржи Конгрес на кој треба да биде официјализирана кандидатурата за втор мандат за шеф на државата на актуелниот претседател Стево Пендаровски. ...
сите 131 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 210 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Решението на конфликтот во Газа може да биде само политичко, засновано на две држави, истакна Борел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: