Во Србија производството на полиетиленски кеси е зголемено за 15 отсто

Додека индустриското производство во Србија за деветте месеци од 2023 година во однос на истиот период од 2022 година бележи благ пораст, сите гранки опфатени ...
| | веќе видена | слични

Еден од начините да се реши проблемот со (пре)големото количество отпад во Хрватска е рециклирањето. Но, воведувањето на процесот и менувањето на социјалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

-Срамота е Македонија да ги зароби граѓаните на територија на која што сме и притоа доколку пробаат да излезат од Македонија, ние не ги пуштаме, заради тоа што ...
сите 741 | | | веќе видена

Телото на Алексеј Навални нема да биде предадено на неговото семејство уште најмалку 14 дена, изјави портпаролката на Навални, Кира Џармиш во објава на Твитер. ...
сите 332 | | | веќе видена

Статутот на Алијансата за Албанците, во член 51, предвидува Статутарната комисија да ги води постапките на вонредниот конгрес на кој се одлучува за разрешување ...
сите 172 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска најави дека ќе поднесе кривични пријави за сите оние кои најавија дека ќе го остават Скопје без јавен превоз. ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Илир Демири денеска посети две пациентки со цистична фиброза кои во примија лекот Трикафта на Клиниката за детски болести. ...
сите 81 | | | веќе видена

Повеќе европски држави, дел од нив членки на Шенген-зоната, дозволуваат влез и излез на нивните гранични премини со пасош со старото уставно име – Република ...
сите 71 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Потоа до крајот на работната седмица времето ќе биде претежно сончево и релативно топло, соопшти ...
сите 177 | | | веќе видена

Земјоделците од цела Грција со трактори, автомобили, автобуси и камиони го започнаа нивното патување кон грчката метропола за утрешниот собир на плоштадот ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија производството на полиетиленски кеси е зголемено за 15 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: