Земјотрес, пожар или поплава, доаѓаат за секунда, последиците траат со години – Македонските компании треба да ја зголемат отпорноста за кризни ситуации

Компаниите мора да ги диверзифицираат своите синџири на снабдување, оти тие се една од најслабите алки во случај на било каква елементарна непогода. Првиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на СКСМ на 07.12.2023 година, покрај редовните точки врзани за програмските документи, изгласа и зајакнување на кадровскиот состав, во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обратил на приемот на Управниот одбор и на компаниите – членки на Стопанската комора за информатички и комуникациски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Стопанската комора избра 5 нови членови на УО. Двајца од нив се потпретседатели и тројза нови членови на Одборот. Нови потпретседатели на УО се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Виктор Мизо, директорот на КОСТАЛ Македонија неодамна беше избран за претседател на Советот на странски инвеститори при Стопанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија како мала држава би можела да се позиционира подобро само преку креативни и конзистентни политики, сериозни анализи и професионално дејствување. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Асоцијацијата на Балкански комори е здружение на 10-те стопански комори од Балканскиот регион (членки и не-членки на европската Унија), кое следната година ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески следната година ќе раководи со Асоцијацијата на Балкански комори, а одлуката ќе биде потврдена следната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 558 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 606 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 158 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјотрес, пожар или поплава, доаѓаат за секунда, последиците траат со години – Македонските компании треба да ја зголемат отпорноста за кризни ситуации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: