РАДЕВ ЈА БЛОКИРА БУГАРСКАТА ПОМОШ ЗА УКРАИНА Употреби вето во парламентот

Бугарскиот претседател Румен Радев стави вето и го врати на нова расправа во парламентот законот со кој Бугарија бесплатно ѝ обезбедува на Украина оклопна ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на земјите-членки на ЕУ и на Европскиот парламент постигнаа договор за правилата за користење на вештачката интелигенција, објави европскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската унија се согласи да воведе построги правила за идната употреба на вештачката интелигенција (ВИ), јави ДПА. Преговарачите од Европскиот парламент и ...
| | веќе видена | слични

Привремен договор за клучните правила на Европската унија кои ја регулираат употребата на вештачката интелигенција, вклучително и владината употреба на ...
| | веќе видена | слични

Европа се позиционираше како пионер на новите глобални стандарди по постигнувањето договор за правилата за користење на вештачката интелигенција (AI), се вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 421 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 137 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАДЕВ ЈА БЛОКИРА БУГАРСКАТА ПОМОШ ЗА УКРАИНА Употреби вето во парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: