Четиридневен штрајк на таксистите во Грција


5 копии

– Група од околу 70 затвореници, мнозинството од нив со потекло од Албанија, започнале штрајк со глад во затворот на грчкиот остров Крф, во знак на протест ...
| | веќе видена | слични

Посредно или непосредно, односот меѓу Турција и Грција, колку и да е билатерален, се одразува на политиките и во регионот на нивното соседство. Историски, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За време на седумчасовниот престој на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и турската делегација во Атина, безбедносните мерки беа драконски, а посебно ...
| | веќе видена | слични

Со 158 гласа „за“ - сите од пратениците од владејачката Нова демократија, грчкиот Парламент доцна синоќа го изгласа законот за измените во начинот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжување на комуникацијата преку политичкиот дијалог, позитивната агенда и мерките за градење доверба; избегнување на дејства кои може да го загрозат мирот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Атина и Анкара вртат нова страница во односите и потпишаа декларација за билатерална соработка. „Ајде да разговараме гледајќи ја чашата полуполна“ – изјави ...
| | веќе видена | слични

Турција и Грција се согласија да ги остават зад себе долгогодишните меѓусебни тензии, потпишувајќи договор за пријателство при историската посета на Реџеп Таип ...
| | веќе видена | слични

– Верувам дека овој петти состанок на Високиот совет за соработка ќе биде можност за започнување нова ера во односите меѓу Грција и Турција, порача турскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 137 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четиридневен штрајк на таксистите во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: