УХМР: Ноември топол и екстремно врнежлив месец


7 копии
15 копии

Времето претпладне во западните и источните делови ќе биде со услови за слаб локален дожд, а по одделни котлини ќе има појава на магла. Во текот на денот ...
| | веќе видена | слични

Во среда по одделни котлини ќе има појава на магла и дневните температури таму ќе се задржат пониски, соопшти УХМР. Во четврток времето ќе биде променливо ...
| | веќе видена | слични

Во четврток времето ќе биде променливо облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите наместа ќе бидат пообилни. Во петок и сабота ќе ...
| | веќе видена | слични

Во текот на денот сончево со мала, а во западните делови со умерена до значителна облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Минималната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првите три денови од новата седмица ни носи стабилно, суво и потопло време со повеќе сонце, иако повремено ќе има и облачност над македонското небо. Наутро и ...
| | веќе видена | слични

Денеска во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, соопштија од УХМР. Во текот на денот сончево со мала облачност, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР: Ноември топол и екстремно врнежлив месец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: