Мицкоски му одговори на О'Брајан: Моторни возила положив со 10, ако треба мој совет стојам на располагање

Ако на некој му е потребен мој совет какво патничко возило моторно возило да купи му стојам на располагање, кажа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Конвенцијата за избор на кандидат за претседател на државата ќе се одржи на 2-ри март. А, на 26-ти јануари ќе имаме централен комитет. Претходно врз основа на ...
| | веќе видена | слични

ЗОРАН БОЈАРОВСКИ Со ова дополнително толкување како мислат да го реализираат ветувањето од 5000 денари линеарно и наеднаш, Димитриеска Кочоска само потврди ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто за ТВ Шења новинарот Насер Селмани разговара со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на повеќе теми за кои досега не се говорело отворено во ...
| | веќе видена | слични

Да не влегуваме во замка на Владата. Со било кој партнер, преговорите е потребно да се темелат на база на аргумент и визија, без притоа да се дозволи да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Човек со интегритет, личност која што си ја сака сопствената држава, личност која што е патриот, личност која што обединува, а не разединува. Личност која што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
4 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното Интервју на Шења на ТВ Шења вели дека тој е ултра Европеец, но врз база на принципи, укажувајќи ...
| | веќе видена | слични

-Кажавме дека не може едната страна сѐ да бара, а другата ништо да не добие, така што нашиот став е јасен, треба да се седне да се преговара, меѓутоа имаме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 394 | | | веќе видена

„Изјавата на Ахмети за „големата вест” потврдува најмалку две работи. Првата, дека ДУИ е безидејна партија која со предлози извадени од нафталин покажува ...
сите 228 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Вицепремиерот Артан Груби за албанската ТВ А2 Си-ен-ен изјавил дека речиси сите албански опозиционери во Македонија се излезени од ДУИ, а сега „се целосно ...
сите 105 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 142 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски му одговори на О'Брајан: Моторни возила положив со 10, ако треба мој совет стојам на располагање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: