Од утре до четврток дожд и снег


7 копии
15 копии

Времето претпладне во западните и источните делови ќе биде со услови за слаб локален дожд, а по одделни котлини ќе има појава на магла. Во текот на денот ...
| | веќе видена | слични

Во среда по одделни котлини ќе има појава на магла и дневните температури таму ќе се задржат пониски, соопшти УХМР. Во четврток времето ќе биде променливо ...
| | веќе видена | слични

Во четврток времето ќе биде променливо облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите наместа ќе бидат пообилни. Во петок и сабота ќе ...
| | веќе видена | слични

Во текот на денот сончево со мала, а во западните делови со умерена до значителна облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Минималната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првите три денови од новата седмица ни носи стабилно, суво и потопло време со повеќе сонце, иако повремено ќе има и облачност над македонското небо. Наутро и ...
| | веќе видена | слични

Денеска во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, соопштија од УХМР. Во текот на денот сончево со мала облачност, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 531 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 334 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 133 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре до четврток дожд и снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: