Биткоинот на максимум, цели кон 50.000 долари

Извршниот директор на JPMorgan Chase, Џејми Дајмон, го критикуваше биткоинот, сугерирајќи во средата на Капитол Хил дека криптовалутите треба да бидат ...
| | веќе видена | слични

Шефот на банката JP Morgan Chase, Џејми Дајмон, во својот говор во Вашингтон рече дека криптовалутите треба да се забранат. „Отсекогаш сум бил против ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролката на Алексеј Навални, Кира Јармиш денеска рече дека неговото тело не било во мртовечницата во Салехард, град во близина на затворската колонија ...
сите 196 | | | веќе видена

Алијанса за Албанците на Арбен Таравари и партиите од коалицијата Европски сојуз за промени (ЕСП), Демократско движење, Движењето БЕСА и Алтернатива, денеска ...
сите 275 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека владејачката коалиција го малтретира народот со тоа што не го гласа законот кој тие го поднесоа за продолжување на рокот на личните ...
сите 167 | | | веќе видена

Четворица мигранти се пронајдени вчера при контрола на патничко возило кај наплатната станица Демир Капија, а возачот е приведен. Министерството за внатрешни ...
сите 249 | | | веќе видена

Нов случај на малолетничко насилство помеѓу девојчиња е регистриран вчера во полицијата. Според информациите, малолетно девојче било нападнато во парк во ...
сите 51 | | | веќе видена

Според судските документи, Бремер, која тогаш имала 18 години, на интернет го запознал тогаш 21-годишниот Дарин Шилмилер од Индијана, кој се претставувал како ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биткоинот на максимум, цели кон 50.000 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: