Меџити, Гаши и Касами ја напуштија лидерската средба


3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека е обврска на сите политички партии да учествуваат во влада која треба на техничко ниво да ги спроведе изборите, ...
| | веќе видена | слични

Една работа која ќе треба СДС пред младите луѓе да ја направи на овие избори е пред да ги напишат новите проекти во нивната нова програма за овие избори е да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со цел да не се направат поголеми политички тензии ВМРО-ДПМНЕ треба да ги номинира министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика, како и ...
| | веќе видена | слични

Секако дека ВМРО-ДПМНЕ како сериозна партија не треба да потпаѓа на ваквите провокации и треба трезвено да го следи и процесот со цел да се спречат ...
| | веќе видена | слични

По утврдувањето на датумот за организирање на парламентарни избори, кои ќе се одржат на 8-ми мај 2024 година заедно со вториот круг на претседателските избори, ...
| | веќе видена | слични

Преодната или техничка влада за организирање на парламентарните избори на 8 мај 2024 година, треба да се гласа на 28 јануари. Засега е познато дека премиер на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека не е прекршен Изборниот законик со тоа шт место да биде предложен технички премиер од најголемата владејачка партија ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека не се крши законот со тоа што Талат Џафери е предложен да биде премиер на техничката Влада. Ковачевски потенцира дека се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски влегува во трка за претседател. Тој ќе биде кандидат на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија. Информацијата ...
сите 384 | | | веќе видена

Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ. Пратеникот Бране ...
сите 302 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 100 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 120 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи никогаш повеќе да се прави пиар со болни како што е случај со Леонид, а пари за лекување нема затоа што СДСМ и ДУИ, седум години ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити, Гаши и Касами ја напуштија лидерската средба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: