Наполи вината за поразот од Интер ја бара во судијата!

Денешното издание на Газета дело Спорт на насловна страна го смести Калвин Филипс во дрес на Јувентус, и најави преселба на Англичанецот во Торино како подарок ...
| | веќе видена | слични

Сè уште нема напредок во преговорите меѓу нигерискиот фудбалер Виктор Осимен и Наполи околу неговото останување во тимот на актуелниот шампион на Италија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен упати провокација до навивачите на Јувентус, и по последниот свиреж на судијата, ги потсети дека минатата сезона загубија со ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Јувентус се искачија на врвот на табелата во италијанскиот шампионат благодарение на минималната домашна победа од 1:0 против бранителот на ...
| | веќе видена | слични

Наполи не ги искористи своите шанси во Торино и на крајот си замина од овој град со празни раце, што за „наполитанците“ е трет пораз во низа во сите ...
| | веќе видена | слични

Наполи запиша уште еден пораз, овојпат загуби на гостувањето кај големиот ривал Јувентус со 1-0, а работите можеа да бидат поинакви доколку Кварацхелија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 421 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Денис Прешова со еден подолг пост на Фејсбук ги објаснува според него сите апсурди искажани од министерот за надворешени работи Бујар ...
сите 300 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 265 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 105 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 150 | | | веќе видена

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 110 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наполи вината за поразот од Интер ја бара во судијата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: